Каролина - Сиетл

Најочекуваниот натпревар викендов во НФЛ плејофот.

Минатиот викенд, на -20 степени во Минесота, екипата на Сиетл извојува победа од 10:9 само благодарение на промашениот пенал од само 27 јарди на Волш во последната секунда од натпреварот.

Каролина има 11 последователни победи на домашен терен.

Првиот на табелата од регуларниот дел во НФЦ дивизијата има скор од 21-4 во полуфиналето во последните 25 години.

Сиетл од друга страна победува на последните 5 меѓусебни средби во плејоф.

Помалку поени од предвидената граница имало на 5-те последни меѓусебни средби на теренот на Каролина.

Маршон Линч се враќа во тимот на Сиетл.

Објавено на :
17 / Jan / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување