НБА - 06 ноември

Орландо - Торонто

Торонто има 5 победи во 5 меча досега.
Орландо за овој дуел е без Никола Вукчевич (15.8 кошеви, 8 скокови по меч).

Бруклин и Лејкерс се среќаваат во меѓусебен дуел во натпревар на два тима кои уште немаат победа сезонава. Лејкерси во просек примаат по 116.8 коша.

Њу Орлеанс нема победа по 4 кола, а и натаму ги нема на располагање бековите Тајрек Еванс, Норис Кол и Квинси Пондекстер, како и центрите Омер Ашик и Кендрик Перкинс.

Сакраменто е во низа од 3 порази откако главниот играч Демаркус Казнс е повреден. Најверојатно нема да биде во составот и за вечерниот дуел против Хјустон.
Хјустон најверојатно ќе го одмара Двајт Хаувард вечерва, а на теренот ќе ги нема и бекот Патрик Беверли, како и кирлото Терен Џонс и центарот Мотиејунас (Литванија).

Објавено на :
06 / Nov / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување