НБА - неделни натпревари

Мемфис - Лејкерс

Мемфис е еден од неколкуте тимови кои не играле продолженија сезонава.
Тие имаат скор 11-1 во ситуации кога даваат повеќе од 100 коша. Денешниот нивен противник дозволува по 107,2 коша во просек.

ТИП:
Мемфис - Лејкерс - 1 ( - 10.5) - 1.9 коеф.

Оклахома - Денвер

Оклахома е еден од најдобрите офанзивни тимови со просеок од 107,4 коша по натпревар.
Од друга страна, Денвер дозволува по 103,3 коша по натпревар.
Денвер има проблем и со повредени играчи, па така и за овој меч ќе бидат без првиот стрелец Данило Галинари, како и руки бекот Мудиај.
На последните 4 гостувања кај Оклахома, Денвер во просек постигнува 93.5 кошеви.

ТИП:
Оклахома - Денвер - >208.5 - 1.9 коеф.

 

Објавено на :
27 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување