Сиетл – Ст.Луис

Сиетл обезбедија учество во плејофот, но растеретени ќе се потрудат со рушење на некои рекорди.

Имено, Расел Вилсон стана првиот квотербек во НФЛ кој фрли најмалку по 3 ТД на 5 последователни натпревари и при тоа без да има ниту една пресечена топка. Додека пак, Даг Болдвин имаше 10 фаќања за ТД на последните 4 натпревари, со што се изедначи на врвот во историјата на НФЛ со Џери Рајс во ова достигнување.

Сиетл се во серија од 5 последователни победи.

Ст.Луис се во серија од 4 порази против екипи кои се во победничка серија.

Домашната екипа има скор од 5-0 на последните 5 меѓусебни средби на овие 2 екипи.

СПОРТФРЕШ ТИП:

 

Сиетл (-13.5) Ст.Луис  - 1 (1.9 коефициент)

Објавено на :
27 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување