Барнли - Мидлсборо

Барнли без Даф (одбрана, 23/0), Бартон (средина, 34/2), Воукс (напад, 39/13) и Лонг (напад, 10/0).

Мидлсборо без Стуани (напад, 33/6).

Барнли нема пораз на 19 последователни натпревари во Чемпионшип.

Мидлсборо е во серија од 6 последователни победи во првенството.

Барнли игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на домашен терен во Чемпионшип и при тоа не прима гол на 6 од тие натпревари.

Барнли и Мидлсборо играат со 0-1 гол на 4 од последните 5 меѓусебни средби.

Објавено на :
19 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување