Бирмингем - Мидлзбро

Бирмингем има само 1 победа на последните 10 првенствени натпревари (5 порази).

Бирмингем игра со ГГ на 7 од последните 8 првенствени натпревари, како и на последните 5 натпревари на домашен терен (4 се и ГГ).

Мидлзбро е во серија од 8 првенствени натпревари без пораз (6 победи), меѓутоа игра со нерешен резултат во последните 2 кола.

Мидлзбро прима минимум 1 гол на последните 6 првенствени натпревари на гостински терен.

Екипата на Бирмингем за овој дуел не може да смета на првиот голман Кушчак и играчот од среден ред Торал, а неизвесен е и играчот од одбраната Пол Кадис.

Во екипата на Мидлзбро единствено неизвесен за настап е играчот од одбраната Џорџ Фред.

Бирминген нема пораз на последните 5 натпревари на домашен терен од Мидлзбро, односно има само 1 пораз на последните 10 натпревари (6 победи).

Бирмингем и Мидлзбро играат со 3+ на 7 од последните 9 на теренот на Бирмингем.

Во дуелите на овие две екипи екипата која гостува успеала да победи 2 пати (по еднаш и 2 екипи) во последните 20 натпревари.

 

Објавено на :
29 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување