Брајтон - Ипсвич

Брајтон за овој дуел има 3 отсутни играчи - Грир (одбрана, 18/0), Уве (одбрана, 15/0), Марч (средина, 16/3).

Ипсвич е без напаѓачот МекГолдрик (16/2).

Брајтон пред две кола го доживеаа првиот пораз по 23 одиграни средби.

Ипсвич е во серија од 4 победи на гости.

Овие екипи не изиграле нерешено на 6 свои средбо во низа, а Ипсвич дава најмалку по 2 гола на 5 по ред.

Објавено на :
29 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување