Хал - Нотингем Форест

Хал комплетен.

Нотингем Форест без Панилос (одбрана, 19/0) и Ленсбери (средина, 21/2).

Хал игра со 0-2 гола на последните 8 натпревари во Чемпионшип.

Нотингем Форест игра со 0-2 гола на последните 8 натпревари на гостински терен во Чемпионшип.

Хал игра со Х-Х на последните 3 натпревари на домашен терен во Чемпионшип.

Нотингем Форест губи на 5 од последните 6 првенствени натпревари.

Нотингем Форест губи и на 5 од последните 6 меѓусебни средби од екипата на Хал.

Објавено на :
15 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување