Ипсвич - Хал

Ипсвич без Коук (средина, 10/0), Скусе (средина, 29/0) и МекГолдрик (напад, 16/2).

Хал комплетен.

Ипсвич и Хал играат со 3+ на последните 5 меѓусебни средби.

Хал победува на 5 од последните 6 меѓусебни средби со Ипсвич.

Хал игра со 0-2 гола на 12 од последните 14 натпревари на гостински терен во Чемпионшип.

Хал е без примен гол на 5 од последните 6 превенствени натпревари.

Објавено на :
23 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување