Мидлсборо - Волвс

Мидлсборо без Ајала (одбрана, 27/3) и Лидбитер (средина, 31/3).

Волвс без Едвардс (средина, 23/4) и Грахам (средина, 11/1).

Мидлсборо има само 1 пораз на последните 14 натпревари на домашен терен во Чемпионшип.

Волвс е без постигнат гол на последните 3 натпревари во Чемпионшип, како и на 3 од последните 4 гостувања кај екипата на Мидлсборо.

Мидлсборо постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против Волвс.

Мидлсборо и Волвс немаат одиграно со нерешен резултат на досегашните меѓусебни средби.

Објавено на :
04 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување