Нотингем Форест - КПР

Нотингем Форест без Пинилос (одбрана, 19/0) и Ленсбери (средина, 21/2).

КПР без Грин (голман, 24 натпревари).

Нотингем Форест нема пораз на последните 11 натпревари во Чемпионшип.

Нотингем Форест нема пораз и на последните 7 натпревари на домашен терен од екипата на КПР.

Нотингем Форест игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари во Чемпионшип, како и на последните 3 меѓусебни средби на домашен терен против КПР.

Нотингем Форест е без примен гол на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на КПР.

Објавено на :
26 / Jan / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување