Нотингем Форест - Њукасл

Нотингем Форест без Личај (одбрана, 16/1), Траоре (одбрана, 6/0), Коен (средина, 10/0) и суспендираниот Переира (средина, 12/1).

Њукасл без Колбек (средина, 11/0).

Нотингем Форест игра со ГГ на 13 од последните 15 натпревари во Чемпионшип.

Њукасл победува на 7 од последните 8 натпревари на гостински терен во Чемпионшип и при тоа е без примен гол на 6 од тие натпревари.

Последен пат кога се сретнаа во Чемпионшип (пред 6 сезони) и двете екипи ги добија меѓусебните средби на домашен терен без примен гол.

Објавено на :
02 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување