Волвс - Болтон

Волвс без Хаус (одбрана, 13/0), Едвардс (средина, 23/4), Грахам (средина, 11/1) и Дико (напад, 5/0).

Болтон без Клох (напад, 13/3).

Болтон е без победа на последните 16 натпревари на гостински терен во Чемпионшип и при тоа прима најмалку 3 гола на последните 3 од тие натпревари.

Болтон постигнува најмалку 2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни средби против екипата на Волвс.

Објавено на :
01 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување