Чемпионшип

icon

Сите кратки вести

Ридинг победува на последните 5...
Ридинг победува на последните 5 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Ипсвич
Дерби победува на последните 8...
Дерби победува на последните 8 натпревари на гостински терен кај екипата на Бартон
Норвич победува на 5 од...
Норвич победува на 5 од последните 6 меѓусебни средби против екипата на Ипсвич
Бирмингем игра нерешено на 5...
Бирмингем игра нерешено на 5 последователни средби во Чемпионшип (последните 4 и Х-Х)
Ипсвич постигнува најмалку 2 гола...
Ипсвич постигнува најмалку 2 гола на последните 3 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Брентфорд
Бирмингем и Кардиф играат со 0-2...
Бирмингем и Кардиф играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби на теренот на Бирмингем
Фулам победува на последните 5...
Фулам победува на последните 5 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Њукасл
Барнли игра ГГ 3+ на 5 гостувања...
Барнли игра ГГ 3+ на 5 гостувања по ред
Волвс постигнува најмалку 2 гола...
Волвс постигнува најмалку 2 гола и и при тоа игра со ГГ 3+ на последните 4 меѓусебни средби со Лидс
КПР игра со 0-2 гола на...
КПР игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на гостински терен во Чемпионшип и при тоа игра нерешено на 6 од тие натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување