Чемпионшип

icon

Сите кратки вести

Нотингем Форест игра со 3+ на 8...
Нотингем Форест игра со 3+ на 8 последователни натпревари во Чемпионшип
Болтон губи со полувреме-крај на...
Болтон губи со полувреме-крај на последните 4 натпревари во Чемпионшип, но победува на 6 од последните 7 меѓусебни средби со Блекбурн
Фулам ќе го пречека Бурнемут без...
Фулам ќе го пречека Бурнемут без вториот стрелец Кристенсен (средина, 25/5)
Мидлзбро нема победа на домашен...
Мидлзбро нема победа на домашен терен против Милвол
Дерби ги добива последните 6...
Дерби ги добива последните 6 натпревари против Брајтон
Лидс игра со 0-2 гола на 12 од...
Лидс игра со 0-2 гола на 12 од последните 13 натпревари во Чемпионшип
Кардиф постигнува најмалку 2 гола...
Кардиф постигнува најмалку 2 гола и игра со 3+ на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Чемпионшип, а игра со 3+ и на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен против екипата на Волвс
Виган е без постигнат гол на 5 од...
Виган е без постигнат гол на 5 од последните 7 натпревари во првенството
Чарлтон и Хадерсфилд играат со 0-...
Чарлтон и Хадерсфилд играат со 0-2 гола на 9 од последните 11 меѓусебни средби
Дерби постигнува најмалку 2 гола...
Дерби постигнува најмалку 2 гола на последните 7 натпревари во Чемпионшип

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување