Чемпионшип

icon

Сите кратки вести

Бирмингем игра со 0-2 гола на...
Бирмингем игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен во Чемпионшип, како и на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Брентфорд
Лидс денес без првиот стрелец Вуд...
Лидс денес без првиот стрелец Вуд (напад, 23/8) и Моват (средина, 20/2)
Дерби игра НГ на 8 од последните...
Дерби игра НГ на 8 од последните 10 од кои 6 се 0-2 гола
Кардиф и Нотингем играат 3+ на 5...
Кардиф и Нотингем играат 3+ на 5 свои средби по ред, од кои Кардиф добива 4
Мидлсборо е без примен гол на...
Мидлсборо е без примен гол на последните 7 натпревари на домашен терен во Чемпионшип
Ридинг игра со 0-2 гола на 13 од...
Ридинг игра со 0-2 гола на 13 од последните 16 натпревари на домашен терен во Чемпионшип
Хал победува со полувреме-крај и...
Хал победува со полувреме-крај и без примен гол на 5 од последните 6 меѓусебни средби против екипата на Престон
Чарлтон без стандардните Бауер (...
Чарлтон без стандардните Бауер (одбрана, 19/1) и Диара (средина, 20/0)
Блекбурн нема пораз од Ридинг, а...
Блекбурн нема пораз од Ридинг, а на последните 3 гостувања кај Ридинг не прима гол
Хадерсфилд има само 1 пораз на...
Хадерсфилд има само 1 пораз на послените 8 дуели со Ротерам (5 победи)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување