Англија (Лига 1)

Ковентри (отсуства) - Морис (одбрана, 4/0), Кент (средина, 4/0), Армстронг (напад, 9/8), Форчун (напад, 5/1)

Барнсли - Кру
Овие две екипи не изиграле нерешено на 10 свои средби по ред.
Барнсли е без Кроули (8/0) и Ротвел (4/0) средина и Вилкинсон (напад, 5/1)
Кру не може да смета на Кингсли (одбрана, 7/0), Дејвис (одбрана, 4/0), Реј (средина, 9/0), Бингам (средина, 5/0), Вилсон (срдина 3/0) и Хабер (напад, 9/1).

Олдам игра ГГ на 8 по ред, од кои 5 се со резултат 1:1. Вкупно сезонава изигра нерешено на 8 од 11-те меча во лигата.

Колчестер игра 3+ на сите 5 средби на гости сезонава. Денеска е без 2 стандардни дефанзивци.

Свиндон - Питерборо
Играат 3+ на 4 од последните 5 нивни средби.
Свиндон е без 3 дефанзивци, 2 играча од средината и 1 напаѓач (2 гола).
Питерборо игра ГГ на 9 од последните 10, а 7 се и 3+.

Објавено на :
10 / Oct / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување