Колчестер - Свиндон

Колчестер денес без Винтер (одбрана, 16/0), Смодикс (средина, 29/4), Фокс (средина, 28/2), Лапслие (средина, 11/1), Боне (напад, 10/1) и Ферис (напад, 8/0).

Свиндон комплетен.Колчестер постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари на домашен терен во Лига 1.Колчестер игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари во Лига 1.Свиндон игра со 3+ на 13 од последните 16 натпревари на гостински терен во Лига 1.Свиндон победува на последните 3 меѓусебни средби на гостински терен кај Колчестер.

Свиндон го има обезбедено 4-тото место на табелата, а со тоа и место во плејофот.

Колчестер со победа, на 1 коло до крајот на сезоната, ќе побегне од зоната која води во Лига 2.

     

Објавено на :
28 / Apr / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување