Шефилд Јунајтед - Ковентри

Шефилд Јунајтед без суспендираниот Адамс (средина, 15/6).

Ковентри без Џонсон (одбрана, 12/2) и Филипс (средина, 10/0).

Шефилд Јунајтед игра со 3+ на последните 8 натпревари на домашен терен во Лига 1.

Шефилд Јунајтед постигнува најмалку 2 гола на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен.

Ковентри игра со 3+ на 6 од последните 7 прсвенствени натпревари.

Ковентри е без пораз на 11 последователни натпревари во Лига 1.

Објавено на :
12 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување