Лига 1

icon

Сите кратки вести

Свиндон прима минимум 1 гол на...
Свиндон прима минимум 1 гол на сите 15 натпревари на домашен терен оваа сезона
Честерфилд прима најмалку 2 гола...
Честерфилд прима најмалку 2 гола и губи на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Лига 1
Барнсли е во серија од 6...
Барнсли е во серија од 6 првенствени победи
Ковентри постигнува минимум 2...
Ковентри постигнува минимум 2 гола на 4 од последните 5 дуели со Порт Вејл
Порт Вејл нема пораз на...
Порт Вејл нема пораз на последните 9 натпревари на домашен терен во Лига, но нема победа над Свиндон на последните 8 меѓусебни средби
Шрузбери и Саутенд играат со 0-2...
Шрузбери и Саутенд играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Шрузбери
Волсол победува без примен гол на...
Волсол победува без примен гол на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Флитвуд
Бери и Кру играат со 3+ на 9 од...
Бери и Кру играат со 3+ на 9 од последните 11 меѓусебни средби
Бартон победува играјќи Х-2 на...
Бартон победува играјќи Х-2 на последните 3 натпревари на гостински терен во Лига 1
Барнсли победува со полувреме-...
Барнсли победува со полувреме-крај на последните 4 натпревари во Лига 1, но Брадфорд е без примен гол на последните 4 натпревари на домашен терен

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување