Лига 1

icon

Сите кратки вести

Сканторп прима најмалку 2 гола на...
Сканторп прима најмалку 2 гола на последните 10 натпревари на гостински терен во Лига 1
Порт Вејл и Гилингам играат со...
Порт Вејл и Гилингам играат со ГГ3+ на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Нотс Каунти и Донкастер играат со...
Нотс Каунти и Донкастер играат со 0-2 гола на последните 7 меѓусебни средби
Олдам денес без првиот стрелец...
Олдам денес без првиот стрелец Форте (напад, 34/15) и Милс (одбрана, 30/0)
Честерфилд и Бристол Сити играат...
Честерфилд и Бристол Сити играат со 3+ на последните 8 меѓусебни средби
Престон нема пораз на последните...
Престон нема пораз на последните 17 натпревари во Лига 1, а дополнителен хендикеп за Свиндон да ја прекине оваа серија ќе биде отсуството на 3 стандардни играчи од средниот ред
Питерборо игра со 0-2 гола на...
Питерборо игра со 0-2 гола на последните 10 натпревари во Лига 1
МК Донс постигнува најмалку 2...
МК Донс постигнува најмалку 2 гола и победува на 6 од последните 7 натпревари во Лига 1
Сканторп игра со 0-2 гола на 6 од...
Сканторп игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен, додека пак Брадфорд игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Лига 1
Рочдејл нема одиграно со нерешен...
Рочдејл нема одиграно со нерешен резултат на последните 12 натпревари на домашен терен во Лига 1

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување