Лига 1

icon

Сите кратки вести

Свиндон денес без Бранко (одбрана...
Свиндон денес без Бранко (одбрана, 27/3) и Томсон (средина, 28/2)
Нотс Каунти и Престон играат со 0...
Нотс Каунти и Престон играат со 0-2 гола на последните 10 меѓусебни средби
Кру игра со 0-2 гола на...
Кру игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на домашен терен во Лига 1
Питерборо игра со 0-2 гола на...
Питерборо игра со 0-2 гола на последните 9 натпревари во Лига 1
Нотс Каунти игра нерешено на 5...
Нотс Каунти игра нерешено на 5 последователни натпревари во Лига 1
Рочдејл е во серија од 5...
Рочдејл е во серија од 5 последователни победи на домашен терен во Лига 1
Честерфилд победува без примен...
Честерфилд победува без примен гол на последните 3 натпревари на домашен терен во Лига 1
Сканторп и Порт Вејл играат Х-Х...
Сканторп и Порт Вејл играат Х-Х на последните 4 меѓусебни средби
Престон нема пораз на последните...
Престон нема пораз на последните 14 натпревари во Лига 1, а победува и на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Гилингам
Јеовил и Шефилд Јунајтед играат...
Јеовил и Шефилд Јунајтед играат со 0-2 гола на последните 5 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување