Лига 1

icon

Сите кратки вести

Питерборо игра со 0-2 гола на...
Питерборо игра со 0-2 гола на последните 8 натпревари во Лига 1 и при тоа не постигнува гол на последните 4 од тие натпревари
Валсал игра со 0-2 гола на 10 од...
Валсал игра со 0-2 гола на 10 од последните 11 првенствени натпревари
Престон е во серија од 13...
Престон е во серија од 13 првенствени натпревари без пораз (10 победи), а на домашен терен има само 1 пораз во 20 натпревари
Олдам и Шефилд Јун. играат со...
Олдам и Шефилд Јун. играат со резултат 1:1 на 4 од последните 5 меѓусебни натпревари
Колчестер постигнува минимум 2...
Колчестер постигнува минимум 2 гола на последните 5 натпревари
Рочдејл победува на 6 од...
Рочдејл победува на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Лига 1
Јеовил прима најмалку 2 гола и...
Јеовил прима најмалку 2 гола и губи на последните 5 натпревари во Лига 1
Барнсли без првиот и вториот...
Барнсли без првиот и вториот голман на денешното гостување кај Колчестер, Трнбул (22 натпревари) и Дејвис (17 натпревари)
Јеовил прима најмалку 2 гола и...
Јеовил прима најмалку 2 гола и губи на последните 4 натпревари во Лига 1, но нема пораз на последните 6 меѓусебни средби од екипата на Честерфилд
Донкастер и Брадфорд играат со ГГ...
Донкастер и Брадфорд играат со ГГ и 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување