Лига 1

icon

Сите кратки вести

Лејтон Ориент денес без 2 играчи...
Лејтон Ориент денес без 2 играчи од средниот ред, Винселот (27/2) и МекАноф (27/3)
Кроули Таун и Гилингам играат со...
Кроули Таун и Гилингам играат со ГГ3+ на последните 4 натпревари на теренот на Кроули
Шефилд Јунајтед игра ГГ на 9 од...
Шефилд Јунајтед игра ГГ на 9 од последните 10 (3 се со резултат 1:1, а 4 со 2:1)
Честерфилд постигнува најмалку 2...
Честерфилд постигнува најмалку 2 гола и игра со 3+ на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Лига 1
Олдам и МК Донс играат со ГГ и 3...
Олдам и МК Донс играат со ГГ и 3+ на последните 5 меѓусебни средби на теренот на Олдам
Колчестер губи на 9 од последните...
Колчестер губи на 9 од последните 11 натпревари на домашен терен во Лига 1
Барнсли победува на последните 6...
Барнсли победува на последните 6 натпревари во Лига 1 и при тоа не прима гол на 5 од тие натпревари
Барнсли е без примен гол на...
Барнсли е без примен гол на последните 5 натпревари во Лига 1
Бристол Сити постигнува најмалку...
Бристол Сити постигнува најмалку 2 гола на 6 од последните 7 натпревари на гостински терен во Лига 1
На последните 7 натпревари помеѓу...
На последните 7 натпревари помеѓу Свиндон и Гилингам, екипата домаќин постигнува минимум 2 гола

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување