Нортемптон - Кембриџ

Нортемптон без првиот стрелец Ричардс (напад, 27/17), Мохамед (напад, 23/4) и Тозер (одбрана, 20/0).

Кембриџ без Чадвик (средина, 22/1).

Нортемптон победува на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Лига 2 и при тоа на ниту еден од тие натпревари не се постигнати повеќе од 3 гола.

Кембриџ има само 1 победа на последните 15 натпревари во Лига 2.

Нортемптон и Кембриџ не се сретнале последните 10 сезони, претходно Нортемптон нема победа во меѓусебните средби на домашен терен.

   

Објавено на :
06 / Apr / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување