Лига 2

icon

Сите кратки вести

Ексетер и Стивиниџ играат со 0-2...
Ексетер и Стивиниџ играат со 0-2 гола на 9 од последните 10 меѓусебни натпревари
Хартлепул и Карлисл играат со 3+...
Хартлепул и Карлисл играат со 3+ на последните 6 меѓусебни натпревари
Акрингтон и Нортемптон играат со...
Акрингтон и Нортемптон играат со 3+ на 5 од последните 6 дуели на теренот на Акрингтон
Викомб нема пораз на последните 6...
Викомб нема пораз на последните 6 гостувања кај Морекомб
Даг & Ред и Ексетер играат со...
Даг & Ред и Ексетер играат со ГГ на 15 од последните 16 меѓусебни натпревари, како и на последните 8 на теренот на Даг & Ред
На последните 5 меѓусебни средби...
На последните 5 меѓусебни средби на Плимут и Викомб победува гостинската екипа без примен гол
Бери и Саутенд играат со 0-2 гола...
Бери и Саутенд играат со 0-2 гола на последните 12 меѓусебни средби и при тоа играат со нерешен резултат на последните 7 од тие натпревари
Шрузбери не прима гол на 5 по ред...
Шрузбери не прима гол на 5 по ред. Денес е без 1 дефанзивец и 3 играча од средината
Оксфорд нема пораз на последните...
Оксфорд нема пораз на последните 9 натпревари против Вимблдон (8 победи)
Шрусбери е во серија од 5...
Шрусбери е во серија од 5 првенствени победи, а ексетер од 8 натпревари без пораз

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување