Лига 2

icon

Сите кратки вести

Морекомб игра со ГГ на 7 од...
Морекомб игра со ГГ на 7 од последните 8 првенствени натпревари
Лутон губи на 6 последователни...
Лутон губи на 6 последователни натпревари на гостински терен во Лига 2 (5 од нив со полувреме-крај)
Викомб има само 1 пораз на 20-те...
Викомб има само 1 пораз на 20-те натпревари на гостински терен сезонава, но губи на последните 4 меѓусебни средби од екипата на Бартон
Оксфорд и Јорк играат со 0-1 гол...
Оксфорд и Јорк играат со 0-1 гол на последните 4 меѓусебни средби
Вимблдон денес без првиот голман...
Вимблдон денес без првиот голман Шо (33 натпревари), Кенеди (одбрана, 26/0), Смит (одбрана, 17/2) и Најтингел (одбрана, 4/0)
Саутенд игра со 0-2 гола на 17 од...
Саутенд игра со 0-2 гола на 17 од 19-те натпревари на домашен терен сезонава
Плимут игра со 0-2 гола на...
Плимут игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на домашен терен во Лига 2, како и на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Бартон
Бери победува без примен гол на...
Бери победува без примен гол на последните 3 гостувања, но денес без првиот стрелец Роуз (32/10) и МекНалти (одбрана, 25/0)
Хартлпул игра НГ на 9 од...
Хартлпул игра НГ на 9 од последните 10 (победува на 3 во серија)
Бјури и Саутенд играат нерешено...
Бјури и Саутенд играат нерешено на последните 6 меѓусебни натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување