Борнмут - Арсенал

Арсенал ги доби последните 3 дуела против Борнмут со вкупен резултат 7:1

Гибс (одбрана, 5/0), Елнени (средина, 11/1), Казорла (средина, 8/2) и Волкот (напад, 16/8) се отсутни кај Арсенал, а Озил е неизвесен.

Арсенал ги изгуби последните 2 гостувања со резултат 2:1, откако и на двете доаѓаше прв во водство.

Борнмут нема изиграно нерешно на 10 меча по ред, а игра 3+ на 7 од последните 10. 

Дома постигнуваа гол на 8 од сите 9 меча, а на 3 од последните 4 меча дома примаа најмалку по 2 гола.

 

Објавено на :
03 / Jan / 2017

Тагови:

Англија, премиер, Борнмут, Арсенал
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување