Челзи - Бурнемут

Челзи без суспендираните Коста (напад, 17/13) и Канте (средина, 17/1), како и без повредениот Тери (одбрана, 5/0).

Бурнемут без Станислас (средина, 9/3) и Аке (одбрана, 8/3), кој е на позајмица од екипата на Челзи.

Челзи победува на 11 последователни натпревари во Премиер и при тоа е без примен гол на 9 од тие натпревари.

Бурнемут прима најмалку 2 гола на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Премиер.

Минатата сезона и двете екипи славеа на гостински терен на меѓусебните средби.

Објавено на :
26 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување