Евертон - Кристал Палас

Евертон после 4 победи по ред, во последното коло забележа пораз, додека Кристал Палас е во серија од 3 победи.

На последните 6 дуела меѓу овие два тима не се случило победа да забележи тимот кој е домаќин. Минатата сезона двете средби завршија нерешено и 0-2 гола.

Бејнс (одбрана) отсутен кај Евертон, додека Дан (5/2), Суаре (3/0), двајцата од одбрана и Бентеке и Реми од нападот (не дале гол) отсутни кај Кристал Палас.

Објавено на :
29 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување