Лестер - Евертон

Лестер без суспендираните Хут (одбрана, 16/0), Фуч (одбрана, 17/1) и Варди (напад, 17/5), а неизвесен е и Дринквотер.

Евертон без МекКарти (средина, 7/0) и Боласие (средина, 13/1), а неизвесен е Стекеленбург (голман, 16/0).

Лестер има само 1 пораз на последните 23 натпревари на домашен терен во Премиер.

Лестер прима најмалку 2 гола на 6 од последните 7 првенствени натпревари.

Евертон е во серија од 4 последователни порази на гостински терен во Премиер.

Лестер и Евертон играат ГГ и 4+ на последните 4 меѓусебни средби последните 2 сезони.

Лестер нема пораз на 7 последователни натпревари на домашен терен од екипата на Евертон.

Објавено на :
26 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување