Манчестер Јунајтед - Арсенал

Манчестер Јунајтед (отсуства):
Смолинг - одбрана, 7/1
Беили - одбрана, 9/0
Валенсија - средина, 9/0
Ибраимович - напад, 11/6
Руни - неизвесен
Шо - неизвесен
Фелаини - неизвесен

Арсенал (отсуства):
Белерин - одбрана, 11/0
Казорла - средина, 8/2
Санчез - неизвесен

Манчестер Јунајтед имаат само 1 пораз на последните 13 натпревари на домашен терен во Премиер.

Манчестер Јунајтед имаат само 1 пораз на последните 13 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Арсенал.

Арсенал е во серија од 4 последователни победи на гостински терен во Премиер.

Објавено на :
19 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување