ПРЕМИЕР - 17.12.2016

Кристал Палас - Челзи
Кристал Палас без Манданда (прв голман, 9/0), Томкинс (10/3), Викам (8/2), Фламини, Сако, Соаре и Реми.
Челзи без Тери, а неизвесни се Оскар и Хазард.
Челзи победува на 10 последователни натпревари во Премиер и при тоа не прима гол на 8 од тие натпревари.
Кристал Палас игра со 3+ на последните 8 натпревари во Премиер и при тоа прима најмалку 2 гола на 7 од тие натпревари.

Сандерленд - Ватфорд
Сандерленд без Џонс (одбрана, 9/0), Киркоф (одбрана, 7/0), Ватмор (средина, 14/0), Гох (средина, 9/0), МекНир (средина, 9/0), Родвел (средина, 8/0) и Катермол, а неизвесни се и Пиенар, Аничебе и Манкиљо.
Ватфорд без Переира (напад, 13/2) и Окака (напад, 5/2).
Ватфорд прима најмалку 2 гола и губи со полувреме-крај на последните 3 натпревари на гостински терен во Премиер.

Вест Хем - Хал
Вест Хем без Колинс (9/1), Заза (8/0), Сако, Бирам и Торе.
Хал без Хернандез (10/1) и Кин (5/0).
Вест Хем постигнува најмалку 2 гола на 8 од последните 9 меѓусебни средби против екипата на Хал.
Вест Хем победува на 5 последователни натпревари на домашен терен против Хал.
Хал губи и на последните 6 натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа е без постигнат гол на последните 4 од тие натпревари.

Мидлсборо - Свонси
Мидлсборо без првиот стрелец Стуани (11/3), а неизвесни се и Френд и Рамирез.
Свонси без Фернандез (одбрана, 8/0), а неизвесен е Ки.
Свонси губи на 6 од последните 7 натпревари на гостински терен во Премиер, но победува на последните 3 меѓусебни средби против екипата на Мидлсборо.

Стоук - Лестер
Стоук без Арнаутович (15/1), Брдсли (9/0) и Камерон (7/0).
Лестер комплетен, единствено неизвесен Дринквотер.
Стоук игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Премиер.
Лестер губи на 7 од последните 8 натпревари на гостински терен во Премиер, 6 со полувреме-крај.

ВБА - Манчестер Јунајтед
ВБА без Берахино (4/0), а неизвесен е Еванс.
Манчестер Јунајтед без Бејли (11/0), Шо (7/0) и Мкитарјан (7/1).
ВБА постигнува најмалку 3 гола, игра со 4+ и победува на последните 3 натпревари на домашен терен во Премиер.
Манчестер Јунајтед немаат пораз на 7 последователни натпревари во Премиер.
Манчестер Јунајтед има само 2 победи на последните 7 меѓусебни средби со ВБА.

Објавено на :
17 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување