Премиер лига (06.11)

Арсенал - Тотенхем

Тотенхем игра со 0-2 гола на 8 од досегапните 10 меча, како и на последните 4 средби кога гостува кај Арсенал.
Овие две екипи играат ГГ на 5 по ред.
Тотенхем е без Алдервирелд (одбрана, 8/0), Дејвис (одбрана, 4/0), Ламела (средина, 9/1) и Сисоко (средина, 6/0)
Кај Арсенал има неколку играчи кои се неизвесни и тоа Белерин, Монреал, Гибс, Казорла и Волкот.

Хал Сити - Саутемптон

Саутемптон ги добива последните 6 меча против Хал и на 4 од нив не прима гол.
Хал е во серија од 6 порази во лигата и на 3 од нив не дава гол.
Во двата тима фалат по 1 дефанзивец и 1 напаѓач од стандардните играчи.

Свонси - Манчестер Јунајтед

Јунајтед е сигурно без Бејли, Валенсија и Херера, а незивесни се Смолинг и Погба.
Овие два тима не изиграле нерешено на 8 по ред, при што и двата тима имаат по 4 победи.
7 од овие 8 средби ги играат ГГ3+, а дури 6 се со точен резултат 2:1.

 

Објавено на :
06 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување