Саутемптон - Барнли

Саутемптон без Соарес (одбрана, 7/0), Бертранд (одбрана, 4/0) и Пид (средина, 1/0).

Барнли без првиот голман Хитон и Греј (напад, 5/1).

Саутемптон игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 одиграни натпревари на домашен терен и е без пораз на последните 12 на истиот терен.

Барнли игра со 0-2 гола на 18 од последните 20 натпревари во Премиер.

Барнли губи со полувреме-крај и без постигнат гол на 6 од последните 8 натпревари на гостински терен во Премиер.

Барнли губи со полувреме-крај и на последните 3 гостувања кај екипата на Саутемптон.

Објавено на :
16 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување