Тотенхем - Лестер

Тотенхем без Алдервирлд (одбрана, 8/0), Сисоко (средина, 6/0) и Кејн (напад, 5/2).

Лестер комплетен.

Лестер губи со полувреме-крај на последните 4 натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа прима најмалку 3 гола на последните 3 од тие натпревари.

Тотенхем игра со 0-2 гола на сите 4 натпревари на домашен терен во Премиер сезонава.

Тотенхем и Лестер играат со ГГ и 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби на теренот на Тотенхем.

Објавено на :
29 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување