Тотенхем - Ливерпул

Тотенхем без суспендираниот Дембеле и повредениот Лорис.

Ливерпул без Сако, Кариус, Гомез, Леива, а неизвесни се и Џан, Ориги и Кутињо.

Тотенхем игра со 0-2 гола на 2-та натпревари оваа сезона.

Ливерпул прима најмалку 2 гола на 2-та натпревари оваа сезона.

Ливерпул не прима гол на последните 3 гостувања кај Тотенхем.

Ливерпул нема пораз на последните 7 меѓусебни средби од екипата на Тотенхем.

Објавено на :
26 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување