Вест Хем - Стоук

Вест Хем (отсуства):
Рид - одбрана, 9/1
Бирам - одбрана, 5/0
Масуаку - одбрана, 5/0
Торе - средина, 5/0
Керол - напад, 1/0

Стоук (отсуства):
Камерон - одбрана, 7/0
Џонсон - одбрана, 3/0
Арнаутович - средина, 10/1

Вест Хем игра со 0-2 гола на последните 4 натпревари во Премиер.

Вест Хем игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби со Стоук на домашен терен.

Стоук е во серија од 3 последователни победи во Премиер.

Стоук нема пораз на последните 6 меѓусебни средби од екипата на Вест Хем (3 победи).

СПОРТФРЕШ ТИП: 3+

Објавено на :
05 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување