Премиер Лига

icon

Сите кратки вести

Сандерленд на гостувањето кај...
Сандерленд на гостувањето кај Стоук без Маноне, Киркоф, Денаер, Јанузај, Катермол, Ларсон и Борини, а неизвесни се и Коне и Пиенар
Челзи игра со 3+ на 6 од...
Челзи игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Премиер, како и на 8 од последните 10 меѓусебни средби со Лестер
Свонси победува на 3 од...
Свонси победува на 3 од последните 4 меѓусебни средби против екипата на Арсенал последните 2 сезони
Челзи постигнува најмалку 2 гола...
Челзи постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 меѓусебни средби против екипата на Хал
Вест Хем прима најмалку 3 гола на...
Вест Хем прима најмалку 3 гола на последните 4 натпревари во Премиер
Ватфорд прима најмалку 2 гола на...
Ватфорд прима најмалку 2 гола на 9 од последните 11 натпревари во Премиер, но игра со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби со екипата на Бурнемут
Ливерпул постигнува најмалку 2...
Ливерпул постигнува најмалку 2 гола и победува со полувреме-крај на последните 3 натпревари во Премиер
Вест Хем игра со 3+ на 14 од...
Вест Хем игра со 3+ на 14 од последните 15 натпревари во Премиер, како и на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен со екипата на Саутемптон
Стоук и Тотенхем играат со 3+ на...
Стоук и Тотенхем играат со 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни средби
Барнли победува на 10 од...
Барнли победува на 10 од последните 12 меѓусебни средби со екипата на Хул

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување