Премиер Лига

icon

Сите кратки вести

Стоук денес без Батленд (прв...
Стоук денес без Батленд (прв голман, 31/0), Џонсон (одбрана, 25/0), Шокрос (одбрана, 14/0), Вилсон (одбрана, 4/0), Шакири (средина, 23/3) и Волтерс (напад, 24/5), а неизвесни се и стандардните Вилан, Камерон и Диуф
Њукасл губи на 7 последователни...
Њукасл губи на 7 последователни натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа е без постигнат гол на 5 од тие натпревари
Челзи постигнува најмалку 2 гола...
Челзи постигнува најмалку 2 гола и победува на 7 од последните 8 меѓусебни средби против екипата на Астон Вила
Сити игра со 3+ на 12 од...
Сити игра со 3+ на 12 од последните 13 првенствени натпревари
Ливерпул победува со полувреме/...
Ливерпул победува со полувреме/крај на последните 3 гостувања кај Саутемптон
Норвич губи на 6 последователни...
Норвич губи на 6 последователни натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа е без постигнат гол на последните 4 од тие натпревари
Свонси е во серија од 4...
Свонси е во серија од 4 последователни победи над екипата на Астон Вила
Ватфорд нема примено гол од Стоук...
Ватфорд нема примено гол од Стоук на последните 6 меѓусебни средби
Кристал Палас игра Х-2 на...
Кристал Палас игра Х-2 на последните 3 првенствени натпревари на домашен терен
Челзи игра нерешено на 5 од...
Челзи игра нерешено на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Премиер

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување