Аргентина Прва Лига

19:00   Росарио - Арсенал Саранди

Росарио и Арсенал Саранди играат со 0-2 гола на 4 од последните 5 меѓусебни натпревари. Росарио за овој меч ќе биде без играчот од одбраната Естебан Бургос (4 натп.), а Арсенал Саранди без суспендираниот десен бек Лусиано Вела (2 натпр.).

 

19:30   Алдосиви - Талерес Кордоба

Алдосиви е во серија од 5 натпревари без победа (3 порази), а на 4 од последните 5 натпревари не постигнува гол.

Талерес е во серија од 5 натпревари без победа (3 нерешени). Талерес игра со 0-2 гола на последните 5 натпревари, а на последните 3 не постигнува гол.

Талерес за овој дуел ќе биде без играчот од одбраната Лукас Круспшки (3 натпр.) и играчот од среден ред Родриго Бургос (3 натпр.).

 

21:45   Темперлеј - Њувелс Олд Бојс

Темперлеј игра со 0-2 гола на 9 од последните 10 првенствени натпревари, како и на 10 од последните 11 првенствени натпревари на домашен терен.Темперлеј нема пораз на последните 5 првенствени натпревари на домашен терен (3 победи).

Њувелс Олд Бојс е во серија од 5 првенствени натпревари без пораз (4 победи). Њувелс имаат само 1 победа на последните 11 првенствени натпревари на гостински терен (6 порази), а на последните 5 гостувања играат со 0-2 гола.

За овој дуел екипата на Њувелс Олд Бојс ќе биде без напаѓачот макси Родригез (4 натпр.) и играчот од одбраната Фабрицио Формилиано (2 натпр.).

 

23:00   Расинг Клуб - Патронато

Расинг нема пораз на последните 10 натпревари на домашен терен, а на 6 од последните 7 игра со нерешен резултат.Расинг игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 првенствени натпревари.

Расинг за овој дуел ќе биде без десниот бек гастон Диаз (3 натпр.).

Патронато е во серија од 5 првенствени натпревари без победа (3 порази). Патронато е во серија од 14 натпревари без победа на гостински терен (8 порази).

Патронато за овој дуел ќе биде без играчот од среден ред Гонзало Еспиноза (3 натпр.).

 

00:00   Ривер Плата - Велез Сарсфилд

Ривер нема пораз на последните 6 дуели со Велез, а на 5 од последните 6 не прима гол.

Ривер и Велез играат со 0-2 гола на последните 7 меѓусебни натпревари (5 се и 0-1 гол).

За овој дуел Ривер Плата ќе биде без играчот од среден ред Гонзало Мартинез (4 натпр./1 гол).

Велез Сарсфилд за овој дуел ќе биде без играчот од одбраната лаутаро Џанети (3 натпр.).

 

Објавено на :
01 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување