Бока Јуниорс - Колон

Бока е во серија од 12 првенствени натпревари без пораз (8 победи).

Бока е во серија од 13 првенствени натпревари без пораз на домашен терен (9 победи).

Бока победува со полувреме/крај на 5 од последните 6 дуели на домешен терен (на сите тие натпревари постигнува минимум 2 гола).

Колон игра со НГ на 9 од последните 11 дуели на гостински терен.

Бока нема пораз на последните 8 дуели на домашен терен против Колон (7 победи).

Бока и Колон играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни натпревари (на 7 од нив Колон не дава гол).

Во екипата на Бока недостасува првиот голман Сара (12 натпревари).

Колон за овој дуел не може да смета на играчот од одбраната Герман Конти (13 натпревари / 1 гол).

Објавено на :
18 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување