Гилмеш - Ланус

Гилмеш има само 1 победа на последните 8 првенствени натпревари (4 нерешени).

Гилмеш игра со ГГ на последните 5 првенствени натпревари.

Ланус игра со 0-2 гола на 5 од последните 6 првенствени натпревари.

Ланус нема примено гол на 5 од последните 7 првенствени натпревари.

Ланус нема пораз на последните 7 првенствени натпревари на гостински терен (5 победи).

Гилмеш и Ланис играат со 0-2 гола на 7 од последните 8 дуели на теренот на Гилмеш.

Ланус нема пораз на последните 8 гостувања кај Гилмеш (4 победи), а на последните 4 гостувања не прима гол.

Ланус не прима гол и на 5 од последните 6 дуели со Гилмеш.

Ланус нема пораз од Гилмеш на последните 15 меѓусебни натпревари (9 победи).

Гилмеш за овој дуел без суспендираниот Максимилијано Гонзалес (ср.ред) 6 натпревари.

 

Објавено на :
22 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување