Њувелс Олд Бојс - Сан Лоренцо

Њувелс Олд Бојс е во серија од 4 првенствени победи на домашен терен, односно има само 1 пораз на последните 14 натпревари на домашен терен (8 победи).

Њувелс Олд Бојс е во серија од 8 натпревари без пораз (6 победи).

Њувелс Олд Бојс игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 првенствени натпревари (5 од нив се и 0-1 гол).

Сан Лоренцо игра со ГГ на последните 5 првенствени натпреаври (4 се и ГГ).

Сан Лоренцо нема пораз на последните 6 првенствени натпревари на гостински терен (5 победи, 4 без да прими гол).

Њувелс Олд Бојс немаат пораз на последните 6 дуели со Сан Лоренцо (3 победи).

Њувелс Олд Бојс и Сан Лоренцо играат со 0-2 гола на 8 од последните 10 меѓусебни натпреаври.

Екипата на Сан Лоренцо во среда ќе го игра првиот полуфинален меч од Копа Судамерикана, па се очекува дека ќе има ротации во екипата, а за овој меш сигурно ќе недостасува суспендираниот играч од средниот ред Мусис (7 натпревари).

 

 

Објавено на :
30 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување