Сан Лоренцо - Атлетико Рафаела

Сан Лоренцо има само 1 пораз на послдните 8 првенствени натпревари на домашен терен (5 победи).

Сан Лоренцо има само 1 пораз на последните 12 првенствени натпревари (8 победи).

Атлетико Рафаела игра со НГ и 0-2 гола на последните 5 првенствени натпревари, а на 4 игра и со 0-1 гол.

Атлетико Рафаела има само 1 победа на последните 9 првенствени натпревари на гостински терен (7 порази).

Според најавите од тренерот на Сан Лоренцо, Давид Агире, најверојатно за овој  дуел ќе бидат одморени неколку од стандардните првотимци кои настапија на мечот во Копа Судамерикана на гостувањето во Венецуела кај екипата на Ла Гуаира.

Сан Лоренцо и Атлетико Рафаела играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни натпревари.

Објавено на :
02 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување