Сан Лоренцо со резерви на дуелот со Индепендиенте

Поради реванш дуелот во Копа Судамерикана, тренерот на Сан Лоренцо најави дека ќе ги одмара поголемиот дел од првотимците. Според најавите од тимот ќе отсуствуваат:

Себастиан Торико - голман 8 натпревари

Матијас Карузо - одбрана 7 натпревари

Маркос Ангелери - одбрана 7 натпревари

Фабрицио Колочини - одбрана 4 натпревари

Нестор Ортигоза - ср.ред 7 натпревари

Франко Мусис - ср.ред 7 натпревари

Себастиан Бланко - ср.ред 7 натпревари / 3 гола

Тино Коста - ср.ред 6 натпревари (2 како стартер)

Николас Бланди - напад 7 натпревари / 4 гола

Езегил Церути - напад - 7 натпревари

Мартин Каутеручи - 7 натпревари / 4 гола

Сан Лоренцо нема пораз на последните 8 гостувања кај Индепендиенте (6 победи).

Сан Лоренцо не прима гол на 5 од последните 6 гостувања кај Индепендиенте.

Индепендиенте игра со 0-2 гола на последните 9 првенствени натпревари.

Објавено на :
20 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување