Адмира - Алтах

Адмира денес без суспендираниот Востри (одбрана, 2/0) и повредениот Ајилдиз (средина, 2/0).

Алтах без Ортиз (одбрана, 1/0).

Адмира пред неколку дена го заврши натпреварувањето во ЛЕ со 2 порази од Либерец, а беа поразени и минатата недела од Ст.Пелтен.

Алтах ја започна сезоната изненадувачки со 3 победи (1 во Купот, 2 во Бундеслига), сите со резултат 1:0, од кои една и против фаворитот за титулата Рапид Виена.

Адмира и Алтах играат со ГГ на последните 5 меѓусебни средби.

Објавено на :
06 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување