Гродиг - Волфсбергер

Гродиг комплетен.

Волфсбергер без суспендираните Силвио (напад, 28/5) и Хутенбренер (средина, 27/2), како и без повредените Пала (одбрана, 23/0) и Шмербок (средина, 12/3).

Гродиг има само 1 победа на последните 13 натпревари во Бундеслига.

Волфбергер има само 1 победа на последните 27 натпревари на гостински терен во Бундеслига.

Гродиг победува на 4 од последните 5 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Волфсбергер.

Гродиг со победа ги задржува шансите за опстанок во лигата.

Објавено на :
23 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување