Матерсбург - Штурм

Матерсбург без Гргич (средина, 11/2).

Штурм без Клем (одбрана, 15/0), Шик (средина, 23/2), Писингер (средина, 14/1) и Кинаст (напад, 22/8).

Матерсбург игра нерешено на 3 последователни натпревари на домашен терен во првенството.

Штурм игра со 0-2 гола на 6 од последните 7 натпревари во Бундеслига.

Матерсбург и Штурм играат со 0-2 гола на 8 од последните 10 меѓусебни средби на теренот на Матерсбург.

Матерсбург има само 2 победи на последните 27 меѓусебни средби со Штурм.

Објавено на :
04 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување