Волфсбергер - Салзбург

Волфсбергер единствено без Пала (одбрана, 1/0) и Саного (напад, 3/1).

Салзбург без Швеглер (одбрана, 1/0), Ламер (средина, 9/1), Самасеко (средина, 7/0), Радосевич (средина, 4/0), Литгеб (средина, 1/0) и Вандерон (напад, 9/1).

Салзбург нема пораз на 10 од последните 11 натпревари на гостински терен во Бундеслига и при тоа е без примен гол на последните 4 од тие натпревари.

Салзбург нема пораз на последните 6 меѓусебни средби од екипата на Волфсбергер.

Волфсбергер и Салзбург играат со 0-2 гола на последните 5 меѓусебни средби.

Објавено на :
15 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување